ECR Door – YANGIN KAPILARI HAKKINDA

Yılları aşan yangın kapısı üretimi tecrübemizle siz değerli müşterilerimize her zaman daha iyisini sunmak için yüksek düzeyde performans göstermekteyiz. Yaptığımız her işte kaliteyi ve güveni son derece önemsiyoruz. Müşterilerimizle olan ilişkimiz karşılıklı alışverişten öte güven üzerine kuruludur. Sizlere ve hayatınıza verdiğimiz özen neticesinde kaliteli işler çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yangın Kapıları Kullanım Alanları

Yangın kapısı tanım olarak kapalı bir alanda yangın gibi bir felaketle karşılaşıldığında yangın sonucu oluşan gaz ve duman karışımının yaşanılan alanlara geçmesini engelleyen bir bariyer olarak düşünülebilir. Bu sayede insanların can güvenliği sağlanılmakta ve olay yerinden uzaklaşmak için büyük bir zaman dilimi yaratılmaktadır. Hayati bir önem taşıyan yangın kapıları yeni yönetmeliğe göre insanların yaşadığı kapalı alanlarda mutlaka bulunması gereken elzem ürünler arasındadır. Bunun için hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde, dershanelerde, okullarda, yüksek katlı işyerlerinde, ibadethanelerde ve aklınıza gelebilecek diğer kapalı alanlarda yangın kapısı kullanımı son derece önemlidir. Yangın konusuna karşı profesyonel bir önlem almak istiyorsanız ECR Door firması olarak bizimle iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır.

Yangın Kapısı Teknik Özellikleri

Türk standartları enstitüsü tarafından belirlenen tüm nitelikler firmamız tarafından üretilen yangın kapılarında birebir uygulanmaktadır. Firmamız dünya standartlarında yangın kapıları üretebilmek adına her geçen gün kendini bilgi olarak güncellemektedir. Yangın kapısı boyutları standart veya istenilen ebatlarda müşterilerimizin dilekleri doğrultusunda atölyemizde üretilir. Kullandığımız hammaddelerimiz son derece kaliteli ve yangına dayanıklı niteliktedir. Herhangi bir yangın anında 2 saatten fazla olacak şekilde dayanıklılık anlamında ürettiğimiz ürünlerimiz, dünya standartlarında ve sizlere can güvenliği açısından faydalı olacak şekilde hazırlandıktan sonra piyasaya sunulmaktadır.

Yangın kapıları ürünlerimiz kanat ve kasa kısımlarında galvaniz malzeme kullanılarak üretilmiştir. Tesislerimizde çift taraflı üretim yaptığımızdan dolayı yön konusunda oluşabilecek hataların da önüne geçtik. Çok çeşitli teknik detaylara yer verdiğimiz yangın kapıları ürünlerimiz tamamen yönetmeliğe uygun olup olası bir yangın felaketinde insanların can ve mal güvenliğini koruma konusuna odaklanılarak piyasaya sunulmuştur. İçeriğinde kullandığımız galveniz malzemesi, yangına dayanıklı olup yaklaşık 120 dakika boyunca yangından meydana  gelen gaz ve toz bulutunun insanların yaşam alanına geçmesini engeller.

Yangın kapıları üretimimiz farklı boyut ve stillerde olmaktadır. Müşterilerimizin isteğine göre ebatları ayarlamakta olup, olası bir yangın anında dışarıya çıkartılacak malzemelerin boyutları da düşünülerek tasarımları yapılmıştır. Örneğin; bir yaşlı bakım merkezinde olası bir yangın felaketinde yaşlı hastayı yatağı ile beraber dışarı çıkarmak gerekebilir. Bu durumda yangın kapısından çıkartılacak yatağın boyutları yangın kapısına sığmalıdır. Boyutları önemsediğimiz gibi yangın kapılarının renklerini de önemsiyoruz ve siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yangın kapılarını renklendiriyoruz.

Ürettiğimiz tüm yangın kapıları Türkiye içerisinde uygulanan güvenlik standartlarına uygun olmakla beraber ürünlerimiz alanında tüm sertifikalara sahiptir. Olası bir yangın anında hızlı ve güvenli bir şekilde alanı terk etmek için yangın kapıları otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir. İçeriğinde yer alan galvaniz malzemesi de kapının yangına dayanıklılığını arttırmaktadır. Ürünlerimizin kanat kalınlığı yaklaşık 60 mm’dir. Yangın kapılarında özel olarak kullandığımız ısı yalıtım malzemeleri vardır. Bu sayede yangına dayanıklılık artacak ve insanlar yangın alanına daha güvenli bir şekilde kısa sürede terk edebileceklerdir.

Yangın Kapısı Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yangın felaketinde açılmayan ve gazları içeriye sızdıran bir yangın kapısı düşünün. Tabii ki hoş olmayan olaylar yaşanabilir. Sırf yangın kapısı kaliteli olmadığı için insanlar can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilirler. Daha sonrasında da yangından tam korunaklı bir şekilde çıkılamayacağı için çeşitli felaketlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek adına yangın kapısı alırken birtakım kuralları ve özellikleri göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Örneğin; yangına en az 120 dakika dayanıklı yangın kapısı tercih etmeniz son derece akılcı bir hareket olacaktır.

Gaz ve duman bulutuna sızdırmayan yangın kapıları her zaman daha çok tercih edilen ürünlerdir. Yangın kapısında panik bar kısmının olması herhangi bir yangın anında hızlı ve kolay bir şekilde alanı terk etmenize yardımcı olacaktır. Yangın kapılarının otomatik menteşe olması ve bu menteşenin yaylı bir şekilde bulunması kapının kolay açılıp kapanmasını sağlar. Yangın kapıları cam, demir veya kereste gibi yapı malzemelerinden oluşabilir. Bu hammaddelerin birbirlerine göre çeşitli avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Yangın kapılarının ısıya dayanıklılığını arttırmak için kullanılan galvaniz malzemesi kaliteli bir yangın kapısı tercih etmenizde bir diğer etken olmalıdır.

Yangın Kapılarının Hayati Önemi

Günlük hayatımızda çok çeşitli doğal afetlerle karşılaşabilmekteyiz. Doğal afetlerin yanısıra istenmeyen felaketlere de zaman zaman denk geliyoruz. Can ve mal güvenliğini sağlamak adına yangın gibi bir felakette kaliteli bir yangın kapısı kullanımı son derece önemlidir. Yangından kısa sürede kurtulma ve yangını en az hasarlı atlatma mühim konulardır. Bunun içinde standartlara uygun yangın kapıları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Firmamızda çalışan personellerimiz bu konuda oldukça eğitimlidir. Ürettiğimiz tüm ürünler sizleri yangından korunmak adına ve standartlara uygun bir şekilde piyasaya sürülmektedir.

BİZİ ARAYIN

0850 888 1717

Adres:Tavşancıl Mahallesi, Çember Sk. No:4, 41455 Dilovası/Kocaeli

Copyright © 2023 ECRDOOR. All Rights Reserved.