ECR Door – Yangın Kapısı Montaj & Tavsiyeler

Yangın kapıları olası bir yangın anında insanların yangın alanını kolay bir şekilde terk etmeleri için dizayn edilen ve yangın yönetmeliğine uygun bir şekilde üretilmesi gereken ürünlerdir. Hayati bir öneme sahip olduğu için de yangın kapısı üretimi konusunda ECR Door firması olarak bizler üzerimize düşen görevi kaliteli ve düzgün bir şekilde yapmaktayız. Sektörde tüm Türkiye’de bir numarayız ve dünyada yangın kapısı konusunda öncü olma konusunda hızla ilerlemekteyiz. İnsanların yangın alanına kolay bir şekilde terk etmeleri için ve en az zararla yangından çıkabilmeleri adına yangın kapıları üretimi konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen firma olmamızın altında bu titiz davranışımız yer almaktadır.

Yangın Kapısı Montajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde yangından korunmak için tasarlanan yangın kapıları yeni yangın yönetmeliğine göre oldukça çeşitli boyutlar kazanmıştır. Şekli, rengi ve tasarımı tamamen değişen yangın kapısının montajı da kalitesi kadar önemlidir. İnsanlar uzun yıllardan beri yangının maddi ve manevi etkilerinden korunabilmek adına yangın kapısı kullanımı yoluna gitmişlerdir. Durum böyle olunca bizlerde firma olarak kaliteli yangın kapısı üretebilmek adına yola çıktık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ürettiğimiz yangın kapıları monte edilen duvara dayanıklı bir şekilde olmaktadır.

Yangın kapısının monte edileceği duvar yapısı oldukça önemli bir konudur. Çünkü yangına uzun süre dayanabilen yangın kapısı üretimi tamamen duvar yapısı ile korele bir olaydır. Bizim firma olarak ürettiğimiz yangın kapılarını yangına dayanım süresi minimum 120 dakika olmaktadır. Yangın kapıları kasaları ile birlikte kullanılan duvarlara çelik dübeller ile monte edilmektedir. Çelik dübeller yangına uzun süre dayanabildiği için yangından meydana gelebilecek kıvılcımları sızdırmaz özelliğe sahiptir.

Yangın Kapısı Alacaklara Tavsiyeler

Öncelikli olarak yangın kapısı almadan önce yangın kapısına kullanacağınız alanın boyutlarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Genellikle kapalı alanlarda kullanılan yangın kapıları sanılanın aksine çok büyük fonksiyon görmektedir. İnsanların yangın gibi büyük bir felaketten en az hasarla kurtulabilmeleri için firma olarak çok çeşitli yangın kapıları üretiyoruz. Ürettiğimiz kapılar yangına en az 120 dakika dayanmakla kalmayıp insanları bir çıkış kapısı bulabilmeleri için rahat davranmaları konusunda yönlendirmektedir. Yangın sonucunda oluşabilecek gaz ve duman bulutunu yaşanılan alana minimal düzeyde geçirmek yangın kapılarının bir diğer fonksiyonudur.

Yeni çıkan yangın yönetmeliğine göre tüm kapalı alanlarda yangın kapısı kullanımı artık zorunlu hale getirilmiştir. İnsanların yangın gibi büyük bir felaket anında yangın alanına hızlı bir şekilde terk etmeleri adına kolay kullanılabilen ve çok fonksiyonlu yangın kapıları kullanımı acil bir ihtiyaçtır. Artık her binada yangın anında kaçış koridorları bulunmakta ve bu kaçış koridorlarının her iki tarafında acil çıkış kapısı bulunmak zorundadır. Yangın anında oluşabilecek ısıdan ve zehirli gazlardan korunmak için kolay açılabilen rahat kullanımlı yangın kapıları üretmek firma olarak bizim sorumluluğumuz altındadır.

Yangın Kapısı Çeşitleri

İnsanları yangın ve daha birçok felaketten koruyan yangın kapısı çeşitleri kullanım alanına göre büyük farklılık göstermektedir. örneğin bir hastanede kullanılan yangın kapısı yaşlı bakıma muhtaç hastaların kolay kullanımı açısından rahat bir şekilde dizayn edilmelidir. Çift yönlü açılabilir olması oldukça önemlidir. Hastanelerde veya diğer kapalı mekanlarda zihinsel engelli insanların olabileceği düşüncesiyle yangın kapısı çıkış noktalarına mutlaka bilgilendirme levhaları asılmalıdır.

Camlı yangın kapısı hoş ve estetik duruşundan ziyade şeffaf ve dayanıklı olması neticesi ile müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Kullandığımız cam malzemesi kapının hammaddesinde bulunan galvaniz malzemesi kadar dayanıklı olup oldukça kaliteli üründür. Diğer kapı çeşitlerimiz de nazaran camlı oluşu büyük bir şeffaflık kazandırmaktadır.

Menfezli yangın çıkış kapısı bir diğer ürün çeşitlerimiz dendir. Yangın kapısında menfez bulunması kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır. Tek menfez veya çift menfez bulunduran yangın kapıları yangını erkenden insanlara haber vermekte ve ona göre önlemlerini almalarını sağlamaktadır. Menfezli yangın çıkış kapısı ürünümüz ekonomik fiyatı ve kolay kullanılabilir olması sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerimiz arasındadır.

Panik barlı yangın çıkış kapısı adından da anlaşılacağı üzere yangın anında panik yapmadan alanı terk etmek adına dizayn edilmiş ürünlerdir. Yaşanan felaketten sonra insanların herhangi bir çaba göstermeden olay anından uzaklaşmak için kullanılan panik barlı yangın çıkış kapısı ürünümüz diğer ürünlerimiz gibi galvaniz maddeden yapılmaktadır. yangına uzun süre dayanıklı olmasından dolayı müşterilerimiz tarafından tercih edilen ürünlerimiz arasında yerini almıştır.

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı alırken kalitesine ve hammaddesine dikkat ettiğiniz kadar elbetteki fiyatına da önem vermektesiniz. Ekonomik bir ürün tabii ki bütçeniz açısından daha rahatlatıcı olmaktadır. Bizler firma olarak tamamen yerli sermaye ile çalıştığımız için ürettiğimiz ürünlerde kalitenin yanı sıra maddi açıdan sizleri zorlamamasına da büyük önem vermekteyiz. Tamamen yerli sermaye ile çalıştığımız için diğer yangın kapısı firmaları arasında fiyatlarımızda farklılıklar meydana gelmektedir. Kaliteyi ucuza satın almak için sizleri mağazalarımıza bekliyor ve yangın kapısı satın almadan önce bizden fikir almanızı istiyoruz.

BİZİ ARAYIN

0850 888 1717

Adres:Tavşancıl Mahallesi, Çember Sk. No:4, 41455 Dilovası/Kocaeli

Copyright © 2023 ECRDOOR. All Rights Reserved.