ECR Door  – Yangın Kapısı Yönetmeliği

Yangın gibi bir felaketten en az hasarla çıkabilmek için kaliteli bir yangın kapısı kullanımı son derece önemlidir. yangına uzun süre dayanıklı olması yangın kapısının olmazsa olmaz özellikleri arasındadır. Ayrıca yangın anında kolay açılabilir ve zehirli gazları sızdırmaz özellikte olması da müşterilerimiz tarafından aranan diğer özelliklerdir. ECR Door firması olarak bizler kullanıcılarımıza kaliteyi ucuza getirmenin sevincini yaşıyoruz. Yangın anında insanların paniğe kapılması ve çıkış yolunu kolay bir şekilde bulması için kaliteli yangın kapısı üretimi konusunda dünyanın 1 numarası olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yaptığımız işi büyük bir inançla yapıyoruz ve çalışanlarımız ile beraber büyük bir özveri ile çaba gösteriyoruz.

Yangın Kapısı Yönetmeliğinde Yer Alan Önemli Kurallar

Herkes tarafından kabul edilen yangın kapısı yönetmeliği, öncelikli olarak acil durumlarda insanların yangın alanını hızlı terk etmelerini sağlayacak şekilde yangın kapısı kullanımını önermektedir. Bu nedenle her binada farklı tipte ve özellikte yangın kapısı kullanılmalıdır. Olası bir yangın felaketinde veya diğer acil durumlarda insanların ivedi bir şekilde binayı terk etmelerini sağlayacak kaliteli yangın kapıları üretimi konusunda oldukça tecrübeliyiz. Ürettiğimiz yangın kapıları da yangın kapısı yönetmeliğine tam olarak uymaktadır.

Yangın kapıları olası acil durumlarda kaçış koridorları üzerinde yer alacak ve ham maddesi yangına uzun süre dayanabilir bir şekilde olacaktır. Ayrıca insanları yangın anında oluşabilecek zehirli gazlardan koruyabilecek nitelikte olmazsa yangın kapılarının bir diğer özelliğidir. İnsanların yangın alanına hızlı bir şekilde terk etmesi için yangın kapılarına herhangi bir kilit konulmayacaktır. Yaşlıların veya çocukların yangın alanını güvenli bir şekilde terk etmeleri adına onların kullanımına uygun bir şekilde yangın kapısı üretimi olacaktır. Zihinsel özürlü insanların kullanımına uygun yangın kapıları da kolay açılabilir ve kolay kullanılabilir düzeyde olmalıdır. Ayrıca yangın kapısı yönünü belirten işaretler kaçış koridoru üzerinde mutlaka yer almalıdır. Yangın kapıları üzerine kolay kaçışı sağlayan mekanizmalar yerleştirilmeli ve yangın kapıları olabildiği kadar şeffaf olmalıdır. Firma olarak ürettiğimiz yangın kapılarını duvar sağlamlığına göre ayarlıyoruz ve montajını da yine duvara uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Yangın Kapısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Olası bir yangın felaketine karşı her zaman hazırlıklı olmak gerekir. Bu durumda kaliteli bir ürün kullanmak her zaman insanların can ve mal güvenliğini korumak adına daha mantıklıdır. Firma olarak ürettiğimiz yangın kapılarında insanları ekonomik olarak zor duruma sokmamak için kalite ve maliyet hesaplamalarını adil bir şekilde yapıyoruz. Ürettiğimiz yangın kapılarında kullandığımız malzemeler yerli sermaye ile yapıldığı için diğer firmalara oranla ürünlerimiz daha ekonomik olmaktadır.

Öncelikli olarak yangın kapısının yangına uzun süre dayanıklılığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Yangın kapısını satın aldığınız firma size bu konuda sahip olduğu sertifikaları göstermek zorundadır. Sizler de bu sertifikalara göre hareket ederek en uygun yangın kapısını tercih etmelisiniz. Ayrıca yangın kapısının kolay kullanılabilir olması da yangın kapısı alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Yangın alanında bulunan zihinsel engelli veya hasta insanlar için kolay çıkış noktaları ve kolay kullanılabilir yangın kapıları bulunması son derece önemlidir.

Yangın kapısı alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise fiyatıdır. Kaliteyi ucuza bulabileceğiniz firmamızda siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda çeşitli kalitelerde ve niteliklerde yangın kapısı üretimi yapılmaktadır.

Yangın Kapısı Çeşitleri

Yangın kapısı alırken kullanım alanına göre oldukça çeşitli modelde yangın kapısı üretildiğini göreceksiniz. Bulunduğunuz alana göre en uygun yangın kapısı tercih etmenin ne kadar önemli olduğunu olası bir yangın anında gösterdiğiniz davranıştan anlayacaksınız. Firma olarak ürettiğimiz yangın kapılarında kullanıcılarımızın isteklerine göre hareket ediyoruz. Yüzeyden kilitli ve gömme kilitli yangın kapısı modellerimiz çeşitli kullanım alanları ile müşterilerimizin en sık tercih ettiği yangın kapısı ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Menfezli yangın çıkış kapısı ürünümüz ise kolay kullanımı ile tercih edilen bir diğer modelimizdir. Yangın çıkış kapısı ürünümüzün üzerinde menfez bulunması yangın alanında insanlara oldukça kolaylık sağlamaktadır. Cam yangın çıkış kapısı da aynı menfezi yangın çıkış kapısı gibi kullanım kolaylığı açısından şeffaf olduğu için müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Depolarda kullanılan depo yangın çıkış kapısı ürünümüz ise kullanım alanı olarak daha büyük mekanlarda yangın güvenliği yönetmeliğine dayanarak kullanılmaktadır. Alışveriş merkezlerinin veya hastanelerin depolarında gayet rahat bir şekilde kullanılan yangın çıkış kapısı ürünlerimiz insanların can ve mal güvenliğini sağlama konusunda son derece pratiktir.

Panik barlı yangın çıkış kapısı ürünümüz ise adından da anlaşılacağı gibi o nasıl bir yangın anında herhangi bir panik yapmadan çıkış noktasına kolayca ulaşılabilecek düzeyde tasarlanmıştır. Kullanım kolaylığı sunduğu için tercih edilen modellerimiz arasındadır.

Yangına uzun süre dayanan şarf kapısı modelimiz ise yaklaşık 120 dakikadan daha fazla yangından insanları koruduğu için son dönemlerde fazlaca tercih edilmektedir. Yangına karşı adeta bir bariyer görevi gören yangına dayanımlı şaft kapısı ürünümüz kaliteli malzemesi ve yönetmeliğe uygun yapısı ile insanların kullanımına sunulmuştur.

BİZİ ARAYIN

0850 888 1717

Adres:Tavşancıl Mahallesi, Çember Sk. No:4, 41455 Dilovası/Kocaeli

Copyright © 2023 ECRDOOR. All Rights Reserved.